Oldal kiválasztása

Hogyan változtassuk meg a pénzügyi szokásainkat ahhoz, hogy jobban éljünk? – Merül fel sokakban ez a gondolat. Egzakt válasz persze nem létezik, mégis azt gondolom, hogy a neten fellelhető tanácsok jellemzően közegidegenek, hiszen teljesíthetetlenek.

Az nem tanács, hogy mindent csinálj máshogy!

Azt gondolom, hogy a radikális változtatások egyszerűen nem működnek. Ezek mindig a lelkesedésünkből táplálkoznak és pontosan addig is tartanak. Én nem fogom azt tanácsolni neked, hogy akkor innentől kezdve doktorálj le pénzügyekből, naponta 4 órát foglalkozz a témával, olvass végtelen mennyiségű szakmai könyvet és az utolsó fillérért is hajolj le a földre.

Vannak sokkal kézzelfoghatóbb ötleteim is, amiket végigolvasva a fejedhez fogsz kapni: ” ezt miért nem így csináltam eddig” – érzéssel…

Térj át egy másik időszámításra

A közelgő Glamour napok kapcsán került megint előtérbe a téma. Vállalkozóként számomra evidens, hogy a bevételeimet és kiadásaimat nem hónapról hónapra, hanem évről évre „élem meg”.

Teljes mindegy, hogy milyen a cashflow a rosszabb vagy a jobb időszakokban. A lényeg, hogy az adott naptári év végén kijöjjön a matek. Te miért nem így élsz?

Például a háztartási eszközöket (mosószer…stb) miért hónapról hónapra veszed meg, amikor tudod, hogy ez a legdrágább megoldás? A Glamour napokhoz hasonló „kuponos” időszakokban akár 30-40-50%-os kedvezménnyel is be tudnál előre vásárolni 1 évre.

Ne tegyünk úgy, mintha 1 évre megvenni előre a mosószert luxus kiadás lenne. Hiszen mindenféleképpen meg fogjuk azt vásárolni. A módja a kérdéses: hónapról hónapra magasabb áron, vagy évről évre akciósan? Ez akár azonnali 30%-os átlagos hozamot jelentene neked…

100 000 forintonként 30-40 000 forint spórolást.

A bankkártyád mellett legyen napi kártyád

Tipikusan milyen bankkártyákat tartunk fenn? Van a számlánk, ahova a fizetésünk érkezik és innen költekezünk. Ezen kívül jobb esetben van egy befektetési számlánk /megtakarítási számlánk. És kész.

Amikor a napi vásárlásainkat intézzük, akkor még nyugodtak vagyunk, hiszen látjuk a teljes keretünket, amiből picit „becsületkasszaszerűen” és kontrollálatlanul költekezünk. Hónap végén pedig a fejünkhöz kapunk, hogy valami nem stimmel, túlköltekeztünk!

Azt gondolom, hogy a legjobb megoldás az lenne, ha tartanál a bankszámlád (amire a fizetés érkezik) egy másik számlát, másik kártyával. Ezt a kártyát a napi költekezésre használod és mindig előre feltöltöd azzal az összeggel, amit az adott hónapra „szántál”. Így mindig érzed a súlyát a következő pizzának és pontosan tudod hol tart a kereted.

Nézd meg a tippem arról, hogyan érdemes csinálni a „napi kártyát?”

Segítség

Szívesen segítek neked közvetíteni a babavárót és/vagy a lakáshiteledet, CSOK-ot. Átbeszéljük a többi igénybe vehető támogatást és akár jelzáloghitel konstrukciókat is nézünk, ha éppen lakásvásárlás előtt állsz. Ez egy komplex szolgáltatás.

szarvas.norbert@iflgroup.hu

Jogi

Ez a cikk 2019. október 1. napján frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A cikkben szereplő információk nem teljes körűek és nem számítanak pénzügyi tanácsadásnak. A felelősségteljes döntéshez javasolt minden esetben a szolgáltató honlapján tájékozódni!