Ennyit mondok: Viagogo. Történt ugyanis, hogy a rádióban hallottuk, a 90 éves Ennio Morricone (tudod, a Bud Spencer filmek ikonikus zenéinek a szerzője) Magyarországra látogat. Úgy éreztem, hogy most vagy soha. Megkértem a feleségem, hogy keressen jegyfoglalási linket és küldje el nekem…
A Google a Viagogo-t hozza első helyen
A feleségem pedig küldte a linket, én meg nem gyanakodtam. Rákattintottam és mivel az oldal is normálisan nézett ki, ezért elkezdtem jegyet nézni:
Már itt gyanús volt picit a sürgetési technika, amit a képen is láthatsz. Sajnos gyanús, de nem különleges, hiszen ma már a webshopokban tényleg megszokott, hogy sürgetik a látogatók.
Ráklikkelek az engem érdeklő eseményre (Ennio Morricone -Papp László Budapest) és egy szerény 3-5 percig töltődő csík rángatja az idegeimet, miközben már érzem, hogy „mindjárt elfogy az összes jegy”.
Már érzem, hogy itt tömegverekedés lesz a jegyekért amásik 28 személlyel, aki később 107 személy lett valamilyen csodafolytán. Az idegek pattanásig feszültek.
Közben van időm elgondolkozni, hogy azért ilyen lassú a rendszer, mert sokan nézegetik az oldalt? Gyorsan nyomok egy oldal látogatottságot a programommal (szakmai ártalom) és látom, hogy elmúlt hónapban 8M felett volt a látogatószám.
Biztos nem szar a szerver. Arról lehet szó, hogy olcsó trükkökkel paráztatnak! Betöltődtünk és megkérdezik, hogy hány jegyet akarunk. Mondom kettőt. Erre a rendszer bekérdezi, hogy egymás mellett akarunk ülni?
Nem baszki. Az aréna két végébe kérjük a jegyet, mert most örihari van. Szerinted?
Elérkezünk a jegyfoglaló képernyőhöz. Én már úgy szocializálódtam, hogyha bejelölöm a jegyek számát, akkor a végösszeget mutatja a rendszer. Mondom magamban, milyen baráti két főre a 21 625 forintos jegyár középső helyre. Leütöm!
Itt megint kezdődik az idegjáték. Ugyanis megjelenik az e-ticket étvágygerjesztőül, de közben várakoztatnak egy szerény 7-8 percet. Arra hivatkozik a rendszer, hogy nagyon sokan nézik, és csak azután „kapcsol a rendszer”, hogyha más már végzett a vásárlással.
Hát várakozom. Ezután jött a fekete leves, mert a jegyek darabonként értendőek. Tehát 2 x 21 625 forint = 43 250 forint. Hát ez azért már egy erősen elgondolkodtató összeg egy szerény költségvetésű pénzügyi tanácsadónak, miután pár napja szüntette be a kormány a lakástakarékot.
Elhatározom, hogy ez lesz az éves randi + születésnapok + karácsonyi ajándék. Elő a bankkártyával!
Itt már megint egy új figyelmeztetés fogad: 5,5 percem van. Érdekesség, hogy a cikk miatt mégegyszer végigmentem a folyamaton és mindig 5,5 percet kaptam a magas kereslet miatt. Szóval a magas kereslet nem apad.
Amúgy tényleg komolyan gondolják. A vásárlás során végig ott ketyeg a visszaszámláló még akkor is, amikor a kártyád adatait írnád be. Simán letolnak a pályáról a magas kereslet miatt…
Aztán valami csoda történt…
Megadtam az adataim, beírtam az online fizetéshez a kártyám adatait és irány az összegző oldal:
Hogy micsoda? Hogyan lett a 21 625 forintos jegyárból 59 834 forint? Itt kicsit elájultam, pedig számokkal dolgozom. Elfogadom, hogy ez a rendezvény olyan magas szintű, hogy a jegyár magasabb, mintha Justin Biebert hallgatnám a backstage-ből az őrjöngő kislányok mellett, de szólhattak volna a fejlövés előtt.
Az óra ketyeg. Már csak 2:21 percem maradt dönteni. Hívom az asszonyt, hogy most mi legyen. Mert ugye férfiember nem maradhat szégyenbe a felesége előtt, miután beharangozta az év kultúrális csúcspontját.
Megszólal az ördög a jobbomon: Vedd meg, megérdemlitek.
Megszólal a pénzügyi tanácsadó a bal oldalamon: Hülye vagy? Ennyit nektek nem ér!
Végül hallgattam a józan eszemre és nyomtam egy sztornót. Elmeséltem a sztorit az egyik legjobb barátomnak, aki egyből rávágta, hogy ugye nem a Viagogo? Mondom: de! Miért?
Usain Boltot megszégyenítő sebességgel húztam fel a Google-be utólagos ellenőrzésre! A keresőszó: Viagogo…
Első oldalon gyakorlatilag szembesülök a realitással:
NE
Átverés
Nehogy
Nyomozás
Botrány
Hangzatos felütések, amik segítenek utólagos megérteni a történteket. A probléma, hogy én megadtam itt a bankkártya adataimat! Nah azonnal hívom a bankot, bár felőlük akár ki is foszthattak volna, ugyanis előbb tudtam meg az automata rendszeren keresztül a teljes hitelkártya kínálatot, mintohgy élő emberrel beszéltem volna egy esetleges visszaélés tényéről…
És akik kitalálták illetve engedélyezték ezeket a szemét menüpontokat, azokat le kéne lőni. Mert mi történik (főleg, amikor idegállapotba kerülsz)?
Válasszon a 6 menüpont közül, majd válasszon az 5 menüpont közül, de előtte hallgassa végig a bank híreit és ajánlatait, majd válasszon megint valami menüpontot.
A 4 körös selejtező után és 15 perc elteltével eljutok végre élő emberhez, aki közli, hogy nem p az illetékes, de kapcsol… Ennyi erővel nem lehetne egy központi diszpécsert alkalmazni, aki körbekapcsol? Szóval nem a bankon múlott, hogy nem fosztottak ki…
Mit lehet tenni?
- Csökkented a vásárlási keretedet
- A lehető leghamarabb kérsz új kártyát (nekem 1 500 forintomba kerül. többre számítottam amúgy…)
Most meg gondolkozom, hogy vegyek-e jegyet a koncerten egy másik oldalon…
Szeretnél megtakarítani vagy hitelt felvenni?
- Nyugdíjcélra szeretnék félretenni
- Gyerekmegtakarítást szeretnék kötni
- Hitelt szeretnék felvenni lakásra
Hasznos cikkek számodra:
- Megmutatom, kezdő munkavállalóként hogyan építsük fel a pénzügyeinket és mire érdemes odafigyelni!
- Aliexpress vásárlás kezdőknek
- A nagy autóvásárlás útmutató – hogyan vásároljak autót?
1. A bankkártyás fizetés visszavonható, illetve van későbbi probléma esetén chargeback -visszatérítés-.Az viszont probléma lehet, ha az adatokat és CV-t is megkapják. Ismeretlen cégeknél jobb banki szolgáltatón keresztül fizetni.
2. Nem szeretem a közvetítőket általában. Repjegyeknél is szívatós tud lenni, mert a jegyhez alapból ingyenes szolgáltatásokért, utalásért is pénzt kérnek. Ez egy ‘veszélyes” világ, én is mindig utánanézek, mielőtt fizetek.
Én már vásároltam róla, nem volt semmi gond a jegyekkel…